top of page
  • Writer's pictureAldis Berezovskis

Līču Laņģu klintis

Updated: Jan 30, 2021

Dodoties laivu braucienā ar Alda Laivām iesakām apskatīt Līču Laņģu klintis.

Gaujas palienē atrodas kāds Latvijas ainavai ļoti neraksturīgs dabas objekts, varētu teikt dabas brīnums, – Līču Laņģu klintis Priekuļu novadā, Gaujas nacionālajā parkā. Brīnišķīgās, sarkanīgās klintis, kas reiz bija visai grūti atrodamas un sasniedzamas, pēdējos gados kļuvušas visai iecienītas tūristu vidū.

Tagad tur izvietotas norādes un labiekārtots pieejas ceļš. Parasti šādas klintis ierasts redzēt Gaujas vai Salacas krastos, bet šeit upes nav. Zeme it kā salūzusi, un atklājas klintis un aiza. Tur esot, jāatgāž galva, lai aptvertu klints lielumu, gluži kā dabas baznīcā.


Līču – Laņģu klintis ir ap kilometru gara klinšaina smilšakmens krauja Gaujas senlejas kreisajā krastā, bet pat tiem, kas ir pieredzējuši Gaujas laivotāji, tās var būt pārsteigums, jo no pašas upes klintis nav saskatāmas. Tajās ir daudz koku, un tiem, kas bijuši Čehijas paradīzē, intuitīvi rodas asociācijas ar šo pasaulslaveno vietu. Latvijas klinšu maksimālais augstums ir aptuveni 30 metri.


Netālu, apmēram 30-40 minūšu gājiena attālumā ir Grīviņu ūdenstūristu apmetne. Apskatījuši Līču – Laņģu klintis tālāk ar Alda Laivām varat doties lejup pa Gauju līdz Cēsīm vai Līgatnei.Noteikti ir vērts izbaudīt Gaujas senlejas dabas burvību.

Commenti


+371 29336900

SĀKUMS
LV
bottom of page